skip to Main Content

Proč je tak těžké změnit návyky? Proč selháváme?

V oblasti osobního rozvoje se to jen hemží titulky jako: Návyky, které úspěšní lidé dělají každé ráno! Jediná věc, kterou musíte dodržet, pokud chcete být úspěšný! Dodržujte tyto 3 tajné návyky úspěšných lidí, a budete jako oni! 5 zvyků vysoce kreativních lidí! Možná na tyto články instinktivně kliknete s přesvědčením, že se KONEČNĚ dozvíte, jak to tedy je, jenže ouha. Nenajdete tam žádný jednoduchý recept na změnu návyků přes noc, nekoná se ani magické mávnutí kouzelného proutku. Ono prostě není žádné univerzální řešení. Neexistuje žádný super-mega-nejlepší návyk, který všechno vyřeší.

Realita je prostě mnohem složitější, chcete-li barvitější a když se to tak vezme kolem a kolem, je to tak dobře. Každý jsme jiný. Někomu více vyhovuje cvičení po ránu, jinému až odpoledne, někdo si nechává pohyb až na večer. 

Cvičit ráno nebo večer? 

Já třeba ráda cvičím hned po ránu. V šest ráno doma ještě všichni spí, den se teprve probouzí, nikdo po mně nic nechce a já se mohu soustředit jen na sebe. A taky, jak uvádí nejnovější výzkumy, cvičení po ránu umožňuje vyplavit do krve hormony, které nás drží v dobrém naladění následujících 12 hodin.    

Je tady ale i opačný pól. Kamarádka po zazvonění budíku zůstane zachumlaná v posteli tak dlouho, jak to jenom jde, přitom se pomazlí se dětmi, všichni se naladí na pozitivní vlnu a pak mohou vystřelit jako rakety do pracovního dne. Cvičení po ránu si ani nedovede představit a radši si jde v podvečer zaběhat. Pomáhá jí to překonat odpolední únavu, naladit se na večer a rychle usnout.

Kdo to dělá správně? Každá z nás! 

Každá z nás respektuje své vlastní potřeby a své tendence. Existuje totiž jedna univerzální myšlenka: návyky, které si vytváříme, pracují pro nás, slouží nám k tomu abychom žili šťastněji, zdravěji a produktivněji.

Proto je důležité se zamýšlet: Proč si vlastně chci konkrétní návyk osvojit? K čemu mi bude sloužit? Jakým mým potřebám bude odpovídat? Jak zapadne do mé vlastní identity? Slovy klasika: to je oč tu běží! Místo slepého kopírování úspěšných je na místě hledat vlastní, originální a sebeuspokojující recept na štěstí, klid v duši, úspěch (každý nechť si dosadí, podle vlastního přesvědčení). 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top